80. rocznica bitwy pod Oleszycami

Jak co roku w Horaju na terenie Nadleśnictwa Oleszyce, pod pomnikiem upamiętniającym generała Józefa Kustronia i jego 21 Dywizję Piechoty Górskiej, 17. września odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę „bitwy pod Oleszycami”. Uczestniczył w nich Starosta Lubaczowski Zenon Swatek.

Rozpoczęła je polowa msza św., której przewodniczył ks. Józef Dudek, dziekan dekanatu cieszanowskiego. Po modlitwie głos zabrał m.in. Andrzej Gryniewicz-Burmistrz MiG Oleszyce, Piotr Babinetz- Poseł na Sejm oraz Zenon Swatek- Starosta Lubaczowski.  Po apelu poległych salwę honorową ku pamięci poległych, oddali żołnierze kompanii honorowej I Batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Uroczystość zakończyło złożenie pod pomnikiem gen. J. Kustronia kwiatów przez przez delegacje m.in. samorządowców, szkół, kombatantów i służb.

IB

Zdjęcia: www.zlubaczowa.pl