Ochotnicze Straże Pożarne na Ziemi Lubaczowskiej

Ukazało się kolejne wydawnictwo przygotowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Tym razem bogato ilustrowany album opisuje 150-letnią działalność Ochotniczych Straży Pożarnych ze wszystkich gmin powiatu lubaczowskiego.

Publikacja jest wyjątkowa, bo jest pierwszą, zawierającą historie i dane wszystkich jednostek OSP z powiatu lubaczowskiego. Jej współautorami są z resztą sami strażacy- Zarządy i działacze jednostek OSP, którzy pracowali pod egidą sekretarza Zarządu Oddziału Powiatowego oraz dyrektora  i pracowników Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie.  Przedmowę napisał  historyk i regionalista, dr Zygmunt Kubrak.

Na 176 stronach albumu opisany jest dorobek OSP od momentu założenia poszczególnych jednostek do czasów współczesnych, ilustrowany unikatowymi- także historycznymi- zdjęciami strażaków, ich wyposażenia, sprzętu i remiz.

Album jest do nabycia w księgarni w Lubaczowie.