Powiat Lubaczowski na antenie Programu 1 Polskiego Radia- na żywo!

W miniony weekend 6 i 7. marca w Powiecie Lubaczowskim gościli dziennikarze radiowej „Jedynki”- Marta Januszewska i Roman Czejarek, którzy z Horyńca Zdroju realizowali swoją audycję na żywo „Jedyne takie miejsce”.  Razem z gośćmi- m.in. Starostą Zenonem Swatkiem- przybliżali słuchaczom historie i ciekawostki kolejnego wyjątkowego miejsca na podróżniczej mapie Programu 1 Polskiego Radia.

Gośćmi na antenie radia- w studio zlokalizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu Zdroju-byli: Karolina Kopa-Jonak (Muzeum Kresów w Lubaczowie), Marta Langner (dyrektor Centrum Rehabilitacji Rolników Krus w Horyńcu-Zdroju), Beata Bania (dyrektor Sanatorium Uzdrowiskowego Bajka w Horyńcu-Zdroju,) Ewa Merta (lekarz balneolog), Anna Kordys (Uzdrowisko Horyniec), Wiesław Huk (Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie), Waldemar Czerwonka (proboszcz parafii w Horyńcu), Beata Ługowska (przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Horyńcu-Zdroju), Janusz Urban (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju), Grzegorz Chmielowiec (nauczyciel, historyk, regionalista), Krystian Kłysewicz (fotograf , filmowiec, regionalista), dr Marek Wiśniewski (geograf), Zenon Swatek (Starosta Lubaczowski), Robert Banaś (nadleśniczy Nadleśnictwa Lubaczów) i Robert Serkis (samorządowiec, wójt Gminy Horyniec-Zdrój).  Prowadzący audycję rozmawiali z nimi m.in. o uzdrowiskowych walorach miejscowości, atrakcjach turystycznych, historii Horyńca, cudownym źródełko w Nowinach Horynieckich, bunkrach linii Mołotowa czy  najlepszych miejscach do fotografowania.

Starosta Zenon Swatek słuchaczom audycji opowiedział o czerwcowym Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez Granic”, organizowanym przez Powiat Lubaczowski, zachęcając do udziału w tej trzydniowej imprezie, która pozwoli poznać turystom spoza regionu największe geoturystyczne atrakcje Roztocza i powiatu lubaczowskiego.

Co ciekawe, audycja przyciągnęła słuchaczy m.in. z Łańcuta, którzy do Horyńca przyjechali po to, by spotkać się na żywo ze swoimi ulubionymi redaktorami radiowej Jedynki. Roman Czejarek w Powiecie Lubaczowskim był kolejny  już raz, w przeciwieństwie do swojej redakcyjnej koleżanki Marty Januszewskiej, która z kolei zapewniła, że  na Ziemię Lubaczowską z pewnością powróci w wakacje. Oboje zdradzili nam, czym oczarował ich nasz teren.

Audycja do odsłuchania tutaj.

Iwona Buczko

Foto: Marcin Materniak