Przegląd zespołow kolędniczych „Herody 2018”

Już 28 stycznia w Lubaczowie X Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych  „Herody”. W Przeglądzie mogą brać udział dzieci i młodzież z całego powiatu lubaczowskiego.

Przegląd Zespołów Kolędniczych  „Herody”  powstał z inicjatywy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy Konkatedrze Lubaczowskiej, z fascynacji młodzieży i katechetów tradycją bożonarodzeniową, teatrem ludowym, jego klimatem.W Przeglądzie mogą brać udział dzieci i młodzież miasta, gminy i powiatu Lubaczów. Przegląd chce kultywować zachowane tradycje ludowe, zachęcać do tworzenia nowych  – inspirowanych wspomnieniami dziadków i pradziadków, widowisk herodowych.

Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dzieci i młodzieży zgromadzonej w domach kultury, świetlicach środowiskowych lub spontanicznie organizujących się z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Dzięki „Herodom” jego uczestnicy i widzowie, będą mieć znakomitą okazję do radosnej, teatralnej, edukacyjnej zabawy, do tworzenia pomostu „między dawnymi, a nowymi laty”.

Tegoroczny przegląd odbędzie się 28 stycznia w MDK w Lubaczowie. Początek o godz.14:00

Organizatorzy: Parafia p.w. św. Stanisława BM w Lubaczowie i Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Poniżej regulamin i karta zgłoszenia.

IB