Przegląd Zespołów Kolędniczych „Herody 2019”

27. stycznia w sali teatralnej Konkatedry, kolejny już raz grupy kolędnicze oraz teatry dziecięce i młodzieżowe z całego powiatu, zaprezentują tradycyjne widowiska herodowe, w ramach Przeglądu Zespołów Kolędniczych „Herody 2019”.

Organizowany m.in. przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Parafię Konkatedralną w Lubaczowie, a także Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, przegląd ma pomóc prezentować zachowaną tradycję ludową „herodów” ziemi lubaczowskie, inspirować młode pokolenia do kultywowania i rozwijania obyczajów ludowych, a także poznawania tradycji literackich i teatralnych oraz pomóc w poszukiwaniu nowych form wyrazu dla przedstawień religijnych.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 stycznia w parafii pw. św. Stanisława w Lubaczowie. Poniżej karta zgłoszeń i regulamin konkursu.

KARTA ZGŁOSZENIOWA 2019 HERODY