Roztocze wschodnie, Ziemia lubaczowska – Skarby Kultury

Czytelnicy  albumu otrzymają cenne informacje na temat najstarszych w kraju, a nawet na obszarze Europy środkowo-wschodniej, cerkwiach w Radrużu i Gorajcu oraz nieco później powstałych w Woli Wielkiej i Prusiu. Wśród spuścizny Kościoła Rzymskokatolickiego autorzy wymieniają m.in. klasztor franciszkański i kaplicę w Horyńcu Zdroju, a także położoną w malowniczym wąwozie roztoczańskim kaplicę Matki Bożej w Nowinach Horynieckich.  Ostatni rozdział albumu poświęcony jest „kamieniarce bruśnieńskiej” czyli spuściźnie twórców ludowych ze Starego Bruśna, wykonujących w kamieniu  pomniki, krzyże i figury nagrobne.

Autorami tekstów są:  Janusz Mazur- kustosz Muzeum Kresów w Lubaczowie, Marek Wiśniewski- wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jarosławiu i Maciej Pietrzak- miłośnik tej ziemi, mieszkający w Przemyślu.

Autorami ponad 150 zdjęć, które czytelnik znajdzie na kartach albumu, są z kolei: Andrzej Gryniewicz, Wiesław Huk, Janusz Mazur i Janusz Witko. Niektóre archiwalne fotografie pochodzącą ze zbiorów Muzeum Kresów w Lubaczowie. Uzupełnieniem  są rysunki wykonane przez regionalistę  Janusza Burka.

Wydawcą albumu jest oficyna wydawnicza „Mercator” w Przemyślu przy współpracy Muzeum Kresów i Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Lubaczowie.