Spotkanie z Piotrem Zubowskim, autorem  książki “Obertyn – opowieści o życiu miasteczka”

29 stycznia br. o godzinie 17:00 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie rozpocznie się spotkanie z Piotrem Zubowskim, Dyrektorem Powiatowego Centrum Kultury, autorem  książki “Obertyn – opowieści o życiu miasteczka”- polsko-ukraińskiej publikacji stanowiącej efekt międzynarodowego projektu naukowego, poświęconego jednemu z miasteczek dawnego województwa stanisławowskiego – Obertynowi. Wydawcą książki jest Ośrodek “Pamięć i Przyszłość”, a honorowym patronatem objęło ją Muzeum POLIN.

Na podstawie relacji mówionych i spisanych wspomnień, przedstawiono w tej książce obraz wspólnego życia Polaków, Ukraińców i Żydów w południowo-wschodnich województwach II Rzeczypospolitej, ich doświadczenia II wojny światowej oraz okoliczności opuszczenia na trwałe domu rodzinnego i rozstania ze sobą – w trakcie i po zakończeniu wojny. Opowieści mieszkańców przeplatają się, tworząc wspólną narrację o życiu w małym miasteczku na Pokuciu od ok. 1918 roku do końca lat 50. XX w.

Źródło: MBP Lubaczów