Starosta Lubaczowski na opłatku u pszczelarzy

Na początku stycznia, jak co roku o tej porze, w sali narad Starostwa Powiatowego w Lubaczowie zebrali się lubaczowscy pszczelarze, by wraz z zaproszonymi gośćmi podsumować miniony rok oraz podzielić się opłatkiem i życzeniami na nowy okres pszczelarskiej pracy.

Wśród zaproszonych znalazł się m.in. Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, Wicestarosta Paweł Głaz, Poseł na Sejm Mieczysław Kasprzak, samorządowcy z gmin powiatu lubaczowskiego czy przedstawiciele leśników. Podsumowaniom i  życzeniom towarzyszyły kolędy, z którymi na spotkanie przyjechała kapela „Braciaki” z Podemszczyzny w gminie Horyniec Zdrój.

Lubaczowscy pszczelarze są obecnie skupieni w 2 organizacjach: Powiatowym Związku Pszczelarzy oraz Stowarzyszeniu Pszczelarzy Ziemi Lubaczowskiej „Eko-Barć”. Działa ich tam łącznie 160, wraz z 6 członkami honorowymi. W ich posiadaniu znajduje się ponad 6500 rodzin pszczelich, wytwarzających 180 ton miodu rocznie. To wszystko sprawia, że lubaczowska organizacja pszczelarzy jest największą i najprężniej działającą na Podkarpaciu, a lubaczowskie miody znane są ze swoich walorów szeroko poza granicami województwa, a nawet kraju.