Szlak Geoturystyczny Roztocza Wschodniego nabiera kształtu

Tym razem w Suścu w powiecie tomaszowskim 16. kwietnia spotkali się przedstawiciele roztoczańskich samorządów, położonych w powiecie lubaczowskim i tomaszowskim, by kontynuować rozmowy o wspólnej inicjatywie- „Trasie geoturystycznej Roztocza Wschodniego”.

Powiat lubaczowski reprezentował Paweł Głaz- wicestarosta, Paweł Jaracz z Wydziału Rolnictwa,Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego oraz Marcin Materniak, prezes zarządu Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie” z Lubaczowa.

Poprzednie spotkanie zorganizował powiat lubaczowski w Radrużu (więcej na ten temat tutaj). Tym razem został przedstawiony planowany przebieg szlaku po stronie powiatu tomaszowskiego oraz-raz jeszcze- po stronie lubaczowskiej. Uczestnicy spotkania, w tym m.in. leśnicy z obu powiatów i przedstawiciele organizacji turystycznych, dyskutowali m.in. nad nazwą trasy,ostatecznym sposobem jej wytyczenia i źródłami finansowania pomysłu.  Po części merytorycznej, organizatorzy zaprosili do zwiedzania atrakcji turystycznych gminy Susiec- Muzeum Pożarnictwa w Oseredku , Rezerwatu „Czartowe Pole” i wieży widokowej w Suścu.

A już 7.maja, podczas obchodów jubileuszu XX-lecia Powiatu Lubaczowskiego oraz X Pielgrzymki Samorządowców do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, pomysł utworzenia geoszlaku Roztocza Wschodniego zostanie przedstawiony marszałkom województw- lubelskiego i podkarpackiego, którzy mają uczestniczyć w uroczystościach.  Pomysłodawcy liczą na ich wparcie, a tym samym na nadanie pomysłowi ponadregionalnej rangi.