VII Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Parafia Konkatedralna w Lubaczowie zapraszają do udziału w VII Regionalnym Przeglądzie Chórów „Pieśni Maryjne”, który odbędzie się 14 października w Lubaczowie.

Przegląd ma charakter konkursu. Skierowany jest do chórów amatorskich działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: sandomierskiej, zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej. Odbędzie się on  w miejscu wyjątkowym jakim jest Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – Konkatedra w Lubaczowie. Znajduje się tam kopia obrazu z Katedry Lwowskiej z wizerunkiem Matki Boskiej Łaskawej, przed którym swe śluby złożył król Jan Kazimierz, zawierzając Polskę Jej opiece.

Celem przeglądu jest prezentacja osiągnięć chórów amatorskich, wymiana doświadczeń, doskonalenie poziomu wykonawczego oraz pielęgnacja tradycji śpiewania pieśni maryjnych.

Na stronie Centrum Kulturalnego pod adresem http://www.ck.przemysl.pl/ck/piesni-maryjne-vii-regionalny-przeglad-chorow.html  jest dostępny regulamin Przeglądu, karta zgłoszeń, oświadczenie oraz utwór, który na zakończenie wykonają wspólnie wszystkie chóry uczestniczące w Przeglądzie.