„Wrzesień 1939 roku w powiecie lubaczowskim”

Zapraszamy na wernisaż wystawy i sesję popularnonaukową „Wrzesień 1939 roku w powiecie lubaczowskim”, które odbędą się w niedzielę 22 września 2019 r. o godz. 16.00 w gmachu głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie.

W programie:

16.00 – otwarcie wystawy Wrzesień 1939 roku w powiecie lubaczowskim,

16.30 – rozpoczęcie sesji.

Wystąpienia:

dr Piotr Chmielowiec (IPN Rzeszów) Zbrodnie bojówek ukraińskich dokonane na żołnierzach Wojska Polskiego i ludności cywilnej jesienią 1939 roku,

Tomasz Bereza (IPN Rzeszów) Po kapitulacji generała Monda. Działania oddziałów Wojska Polskiego na terenie powiatu lubaczowskiego w trzeciej dekadzie września 1939 roku,

Tomasz Róg (Muzeum Kresów w Lubaczowie) Losy i postawy ludności na terenie powiatu lubaczowskiego we wrześniu 1939 roku.

Wydarzenie przygotowane we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej – Oddział w Rzeszowie i Towarzystwem Miłośników Ziemi Lubaczowskiej oraz przy wsparciu finansowym Nadleśnictwa Lubaczów, Nadleśnictwa Oleszyce, Nadleśnictwa Narol.