XVI Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych „WĄTKI FOLKLORU LUDOWEGO”

Wójt Gminy Stary Dzików, Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie i Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie zapraszają na XVI Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych „WĄTKI FOLKLORU LUDOWEGO”,  który jest organizowany wspólnie z Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Celem Przeglądu jest m.in. zachowanie rodzimego folkloru dla młodszych pokoleń i środowisk twórczych oraz popularyzacja tych wartości kulturowych w społeczeństwie.  Uczestnicy zaprezentują obrzędy i zwyczaje rodzinne, pasterskie, łowieckie, związane np. z cyklem pracy na roli, doroczne –z cyklem świąt, Zapustami, Wielkim Postem i Wielkanocą, itp.

Termin i miejsce: 4 lutego 2018r. początek o godz. 12:30, Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie.