29 lat temu Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził Ziemię Lubaczowską

Tradycją stało się, że każdego roku pierwsze dni czerwca są dla mieszkańców Lubaczowa wyjątkowe.

Rok 2020 przejdzie do historii jako zupełnie inny niż lata poprzednie. Z powodu pandemii koronawirusa lubaczowska  młodzież nie przystąpiła do bierzmowania. Jedynie w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odprawiona została msza św. upamiętniająca wizytę Św. Jana Pawła II.  Nabożeństwu przewodniczył ks. Bp Mariusz Leszczyński, który przybliżył tą niezwykłą postać Świętego i jej związki z Lubaczowem.

Po mszy przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Lubaczowskiego, Miasta Lubaczów i Gminy Lubaczów, złożyli kwiaty przed fotelem, który stał się symbolem i „relikwią” po wizycie Papieża na Ziemi Lubaczowskiej w 1991 r.

Opracowanie: M. Materniak