Lubaczów świętował rocznicę wizyty św.Jana Pawła II

2. czerwca minęło 28 lat od wizyty Papieża Jana Pawła II w Lubaczowie. Jak co roku miasto świętowało rocznicę tego wielkiego wydarzenia, w wyniku którego dołączyło do grona Miast Papieskich. W obchodach brała także udział reprezentacja Powiatu Lubaczowskiego.

W niedzielę 2. czerwca o godz. 18:00 w Konkatedrze została odprawiona msza święta dziękczynna, podczas której młodzież z oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie przyjęła sakrament bierzmowania. Liturgii przewodniczył bp. Marian Rojek. Po modlitwie, z okolicznościowym recitalem wystąpiła Paulina Mazepa, a uroczystości zakończyło złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą św. Jana Pawła II w Konkatedrze.

Dzień później przedstawiciele władz samorządowych powiatu, miasta i gminy, radni, harcerze oraz m.in. mieszkańcy miasta, spotkali się tradycyjnie już  przy obelisku św. Jana Pawła II na stadionie miejskim, w miejscu, w którym witano Ojca Świętego podczas wizyty w Lubaczowie. Po modlitwie, którą poprowadził dziekan lubaczowski ks. Andrzej Stopyra i wystąpieniu burmistrza Lubaczowa, Krzysztofa Szpyta, zgromadzone delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Powiat lubaczowski reprezentowała Marta Tabaczek, przewodnicząca Rady Powiatu oraz Paweł Głaz, wicestarosta lubaczowski.

Fot.: Iwona Buczko