„Piosenki kresowe i nie tylko”

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, 100-leciem powstania Związku Harcerstwa Polskiego oraz 75. rocznicą rzezi wołyńskiej, wydało śpiewnik „Piosenki kresowe i nie tylko”.  Wyborem i opracowaniem tekstów zajęła się Maria Magoń z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Oddział w Lubaczowie.

Na 60-stronach śpiewnika można znaleźć teksty piosenek takich jak „Czerwone maki”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Marsz lwowskich dzieci”, „Moje serce zostało we Lwowie”, „Polesia czar” czy „Tango Łyczakowskie”, łącznie 61 piosenek i pieśni.

Publikacja powstałą dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, Burmistrza Miasta Lubaczowa, Gminy Lubaczów, Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie, Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, TMLiKPW Oddział Lubaczów oraz Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej.