45. Biesiada Teatralna- Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form

To wydarzenie się zakończyło

Organizatorem 45. Biesiady Teatralnej jest Centrum Kulturalne w Przemyślu. Biesiada będzie odbywała się w dniach 1 – 4  lutego 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju.

„Biesiada Teatralna” jest spotkaniem amatorskich zespołów teatralnych małych form – teatrów dramatycznych, kabaretów, teatrów wizji i ruchu, poezji, monodramów – z całej Polski. Wszystkie rywalizować będą o główne nagrody: „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”.

To jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza biesiada odbyła się w 1976 r.), który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem,  a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju  teatry amatorskie. Dodatkowym atutem jest profesjonalne jury – znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy prowadzą warsztaty i specjalistyczne konsultacje.

Teatry  zakwalifikowane do udziału w 45. Biesiadzie Teatralnej  w  Horyńcu – Zdroju:

1.Teatr KAPSLOK – Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Ursynowie

2. Teatr Jednego Aktora – Julia Eisenbardt – Jarosławski Ośrodek Kultury

3. Grupa Teatralna Dlaczego NIE RAZEM? – Dom Kultury w Lipniku, MDK Bielsko-Biała

4. Teatr Jednego Aktora – Jerzy Kałduś – Lublin

5. Amatorski Teatr Towarzyski – Oświatowe „Węglin Północny” w Lublinie

6. Teatr PARABUCH – Warszawa

7. Teatr Między Wierszami – Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie

8. Teatr Kaprys – I Liceum Ogólnokształcące w Łapach

9. Teatr Jednego Aktora – Paweł Ziegler – Zielonogórski  Ośrodek Kultury

10. Teatr Nie z Tej Kulisy – Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie

11. Teatr Jednego Aktora – Wiktoria Skowron – Miejski Dom Kultury w Dębicy