EKOfestiwal „Wspólnie dla klimatu”

EKOfestiwal jest to przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym, adresowane  do przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz mieszkańców powiatu lubaczowskiego.  Celem organizacji tegorocznej edycji wydarzenia jest podniesie świadomości ekologicznej społeczeństwa na temat indywidualnych działań, jakie można podejmować na rzecz ochrony klimatu, przybliżenie tematyki oszczędzania energii oraz prawidłowej gospodarki odpadami, kreowanie pozytywnych wzorców w zakresie  inicjatyw społecznych oraz codziennych nawyków, które przyczyniają się do ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatycznych, a także realizacja kampanii edukacyjnej wynikającej z aktualizacji „Programu ochrony powietrza dla strefy podkarpackiej”

Dla uczestników zostaną przygotowane bloki edukacyjne, takie jak m.in.: ekologiczny spektakl teatralny, wymiana surowców na drzewa leśne i krzewy biocenotyczne  (każdy uczestnik przynosząc określoną ilość surowców wtórnych otrzyma sadzonkę drzewka leśnego lub rośliny miododajnej), warsztaty nt. opakowań z kaucją i wielokrotnego użytku, zajęcia praktyczne dla dzieci i młodzieży dotyczące pracy leśnika kiedyś i dziś, „Klimatyczne dyktando”– publiczne pisanie dyktanda o tematyce niskiej emisji oraz gry i konkursy o tematyce  ekologicznej na scenie festiwalowej, a także wiele innych.

Szczegółowy program wkrótce!

Organizatorami EKOfestiwalu są: Powiat Lubaczowski oraz Stowarzyszenie Geoturystczne „Roztocze wschodnie”