Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

IV Powiatowe Prezentacje Tłustoczwartkowe

W ostatnim tygodniu karnawału, 8 lutego, Powiatowe Centrum Kultury, Związek Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Lubaczowskiej oraz Zespół Szkół w Oleszycach zaprosili na IV Powiatowe Prezentacje Tłustoczwartkowe.

prezentacje_tlusto_czwartkowe2018_09Prezentacje Tłustoczwartkowe to konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich, działających na terenie powiatu lubaczowskiego. Panie prezentują w nim tradycyjne, karnawałowe słodkości- pączki, chrusty,oponki i inne. W tym roku w konkursie wystartowało 24 koła, a przygotowane przez nie smakołyki oceniało jury w składzie: Stefania Sierkowska, Barbara Łuczkowska i Marta Skiba.

Jury I miejsce przyznało KGW z Folwarków w gminie Cieszanów. Panie przygotowały kilka rodzajów słodkości, m.in. róże karnawałowe, pączki, ale i pierożki z jabłkami i grzybami. W nagrodę otrzymały puchar oraz nagrodę finansową. Drugie miejsce przypadło paniom z KGW w Zalesiu w gminie Oleszyce, które przygotowały nowatorskie pączki z nutą imbiru. III nagroda trafiła do KGW w Kowalówce, również z gminy Cieszanów. Jury doceniło u gospodyń przede wszystkim niezwykle kruche faworki. Zdobywczynie II i III miejsca otrzymały dyplomy i nagrody finansowe.

O poczęstunek podczas spotkania zadbali  uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Zespole Szkół, uczący się w zawodzie kucharz oraz  uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. A czas śpiewająco umiliła absolwentka ZS w Oleszycach- Liliana  Mastykasz oraz Jan Tabaczek.

Drukuj