Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Witamy w Powiecie Lubaczowskim!

II Międzynarodowa Konferencja Gospodarcza, Ziemia Lubaczowska – 13-14 czerwca 2023 r.

Agenda

Wydarzenie jest drugą edycją ubiegłorocznej konferencji gospodarczej „Potencjał gospodarczy pogranicza polsko-ukraińskiego w powiatach lubaczowskim i jaworowskim”, która odbyła się w dniu 1 września 2022r. w Lubaczowie. Podczas tego wydarzenia samorządowcy z Ukrainy i Polski rozmawiali o potencjale gospodarczym Jaworowa i Gminy Lubaczów, a także o potrzebach inwestycji w infrastrukturę kolejową jako gwarancji wzrostu gospodarczego. Efektem spotkania było podpisanie przez jego uczestników stanowiska, w którym zadeklarowali m.in. wzajemną pomoc i wolę współpracy na rzecz wspólnego budowania oraz rozwoju społeczno-gospodarczego regionów przygranicznych Polski i Ukrainy.

(więcej…)

Pamięci Powstańców Styczniowych

Już w najbliższą sobotę 27 maja  zapraszamy na cykl wydarzeń w ramach projektu „Poszli w boje chłopcy nasze.. – epizody bitwy pod Kobylanką maj 1863r”, realizowanego przez Powiat Lubaczowski i Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”  od 27 maja do 27 października br. , dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”., upamiętniającego Powstanie Styczniowe i jego bohaterów, którzy spoczywają na terenie powiatu. Honorowym patronatem wydarzenie objął starosta Lubaczowski Zenon Swatek.  Zapraszamy mieszkańców powiatu, dzieci i młodzież szkolną i wszystkich zainteresowanych!

(więcej…)

Powiatowe Święto Strażaka

W niedzielę 14 maja br. na zaproszenie Starosty Lubaczowskiego Zenona Swatka, Prezesa ZOP ZOSP RP w Lubaczowie  dh Leszka Króla oraz Wójta Gminy Horyniec-Zdrój Roberta Serkisa, do Nowin Horynieckich, a następnie do Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju przybyli druhowie i drunhy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego Powiatu Lubaczowskiego oraz zaproszeni goście. Wspólnie świętowali Powiatowy Dzień Strażaka, który jest wydarzeniem honorującym trud i poświęcenie na co dzień wkładane w tą trudną społeczną służbę przez strażaków- ochotników.

(więcej…)