Motoserce 2020 w Horyńcu-Zdroju

W sobotę 23 maja w Horyńcu Zdroju odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa – Motoserce 2020 zorganizowana przez klub motocyklowy Czarna Brygada. W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 impreza była skromna i cicha – bez koncertów, konkursów i licytacji. Organizatorzy zadbali jednak – jak zwykle – o serdeczną i pozytywną atmosferę. Postarali się nawet o efekt HALO na niebie, więc mają gdzieś niezłe chody… Priorytetem było – jak co roku – zebranie jak największej ilości krwi.

W tym roku rejestracja chętnych do oddania krwi odbywała się tylko i wyłącznie przez FB oraz telefonicznie. Pobór krwi trwał od 10:00 do 15:00 i przebiegał bardzo sprawnie. Zarejestrowano 117 osób, z których 98 uzyskało donację – lekarze zakwalifikowali te osoby do oddania krwi (19 osób nie zostało dopuszczonych). Preselekcja była ostra! Każdy, kto chciał oddać krew musiał przejść dezynfekcję rąk, pomiar temperatury, wypełnić szczegółową ankietę o stanie zdrowia. Wszystko aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno krwiodawcom, jak i „Krwiobiorcom” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim.

Dzięki wzorowej postawie krwiodawców udało się zebrać w sobotę w Horyńcu-Zdroju podczas akcji Motoserce 44,1 litrów krwi! Podziękowania należą się przede wszystkim krwiodawcom, którzy stawili się na tym fantastycznym wydarzeniu i odpowiedzieli na APEL ŻYCIA! To oni są bohaterami tego wydarzenia!!!! Podziękowania za organizację i ogromne zaangażowanie należą się Czarnej Brygadzie oraz lekarzom i pielęgniarkom z RCKiK w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim. W organizację akcji włączyli się również: Gmina Horyniec-Zdrój, wójt Gminy Horyniec – Zdrój p. Robert Serkis, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” oraz Klub Motocyklowy Riders of Flames Krosno.

źródło: www.radiator-mototurystyka.pl