Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Opłatek lubaczowskiego koła PZN

11 stycznia spotkanie opłatkowe zorganizowało lubaczowskie koło Polskiego Związku Niewidomych.  W sali klubowej MDK w Lubaczowie, członkowie koła przełamali się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia. Wśród zaproszonych gości, jak co roku,  znalazł się m.in. starosta lubaczowski Józef Michalik.

Opłatkowe spotkania w lubaczowskim kole PZN to już wieloletnia tradycja.  Samo koło działa już od prawie 40 lat, a od ponad 20 jego prezesem jest Zygmunt Florczak z Oleszyc. Członkowie koła spotykają się corocznie m.in. na obchodach Dnia Białej Laski,  Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych czy z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Spotkanie opłatkowe jest za każdym razem okazją do złożenia sobie życzeń, zaśpiewania kolęd i spędzenia w miłej atmosferze czasu z władzami samorządowymi czy dyrektorami instytucji które wspomagają działania koła. Jest też okazją do podsumowania poprzedniego roku działalności koła i inauguracji kolejnego.

Podczas tegorocznego „opłatka” wyróżnienie „Przyjaciel Niewidomego”, za pochylanie się nad potrzebami osób niepełnosprawnych- odebrała Janina Witkoś, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaczowie.

Drukuj