Roztocze wschodnie, Ziemia lubaczowska – Skarby Kultury
Czytelnicy albumu otrzymają cenne informacje na temat najstarszych w kraju, a nawet na obszarze Europy środkowo-wschodniej, cerkwiach w Radrużu i Gorajcu oraz nieco później powstałych w Woli Wielkiej i Prusiu. Wśród spuścizny Kościoła Rzymskokatolickiego autorzy wymieniają m.in. klasztor franciszkański i kaplicę w Horyńcu Zdroju, a także położoną w malowniczym wąwozie roztoczańskim kaplicę Matki Bożej w Nowinach Horynieckich. Ostatni rozdział albumu poświęcony jest „kamieniarce bruśnieńskiej” czyli spuściźnie twórców ludowych ze Starego Bruśna, wykonujących w kamieniu pomniki, krzyże i figury nagrobne.
Autorami tekstów są: Janusz Mazur- kustosz Muzeum Kresów w Lubaczowie, Marek Wiśniewski- wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jarosławiu i Maciej Pietrzak- miłośnik tej ziemi, mieszkający w Przemyślu.
Autorami ponad 150 zdjęć, które czytelnik znajdzie na kartach albumu, są z kolei: Andrzej Gryniewicz, Wiesław Huk, Janusz Mazur i Janusz Witko. Niektóre archiwalne fotografie pochodzącą ze zbiorów Muzeum Kresów w Lubaczowie. Uzupełnieniem są rysunki wykonane przez regionalistę Janusza Burka.
Wydawcą albumu jest oficyna wydawnicza „Mercator” w Przemyślu przy współpracy Muzeum Kresów i Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Lubaczowie.