Samorządowcy i mieszkańcy Lubaczowa oddali hołd Świętemu Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin

Pomimo nieustającej pandemii koronawirusa, lubaczowianie uczcili setną rocznicę urodzin Papieża Św. Jana Pawła II. Z uwagi na zagrożenie Msze święte zostały odprawione w obu lubaczowskich świątyniach.

W nabożeństwach uczestniczyli Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, Wicestarosta Lubaczowski Paweł Głaz, Burmistrz Miasta Lubaczowa Krzysztof Szpyt, Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, przedstawiciele Rady Powiatu Lubaczowskiego, Rady Miasta Lubaczów  i Rady Gminy Lubaczów, oraz mieszkańcy Lubaczowa.

W homiliach przypomniano życiorys Świętego i jego wizyty w naszym mieście.

Po uroczystościach złożono kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II przy kościele Św. Karola Boromeusza i w lubaczowskiej Konkatedrze.

Opracował: M. Materniak