Sukces reprezentacji KP PSP Lubaczów w piłce siatkowej

12 kwietnia 2019 r. w miejscowości Nowosielce powiat sanocki odbył się turniej finałowy XXI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej. Zakończony finał okazał się sukcesem reprezentacji Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie, która zajęła 1 miejsce zdobywając Puchar Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Rywalizacja w tegorocznych rozgrywkach pomiędzy reprezentacjami komend powiatowych i miejskich PSP woj. podkarpackiego rozpoczęła się już  w marcu, turniejami eliminacyjnymi, które zostały rozegrane w 4 grupach. Zwycięzcy każdej z grup eliminacyjnych mieli awans do turnieju finałowego.
W rozgrywkach finałowych zagwarantowany udział miały już wcześniej reprezentacje KM PSP w Tarnobrzegu jako Mistrz Województwa Podkarpackiego z 2018 roku oraz Gospodarz Turnieju Finałowego tj. KP PSP Sanok. Nasza drużyna eliminacje w swojej grupie „A” rozegrała 27 marca w Brzozowie. Zwyciężając we wszystkich meczach bez straty seta zapewniła sobie awans do turnieju finałowego.

W turnieju finałowym rywalizowało 6 zespołów, oprócz wspomnianych wyżej drużyn gospodarza i mistrza z 2018 r z eliminacji awansowały reprezentacje KP PSP Stalowa Wola, KP PSP Strzyżów, KP PSP Jasło oraz KP PSP Lubaczów. Rozgrywki turnieju finałowego odbywały się w dwóch grupach po trzy zespoły.

W spotkaniach grupowych nasza drużyna swoje mecze grała z reprezentacją KP PSP Jasło wygrywając 2 : 0 (7, 19) oraz z reprezentacją KM PSP Tarnobrzeg wygrywając 2 : 1 (-20, 21, 10) czym zapewniła sobie awans do półfinału z 1 miejsca. W meczu półfinałowym  zagraliśmy z drużyną KP PSP Strzyżów, wygrywając po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu 2 : 0 (22, 22). Zwycięstwo w spotkaniu półfinałowym dało prawo gry o najwyższe trofeum.

W ostatnim finałowym meczu turnieju drużyna KP PSP w Lubaczowie spotkała się po raz drugi tego dnia z drużyną KM PSP Tarnobrzeg, która awans do finału uzyskała po zwycięstwie w półfinale nad  reprezentacją KP PSP Stalowa Wola.

Podobnie jak w pierwszym meczu z Tarnobrzegiem, po przegranym bardzo zaciętym   i wyrównanym pierwszym secie do 24 nasza drużyna zdołała podnieść głowy i triumfować w dwóch następnych setach do 22 i dominując w tie-breaku  do 7 pkt.

Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło nam po raz pierwszy w historii zdobyć I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej i odebrać z rąk Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Pana st. bryg. Andrzeja Babiec puchar. W czasie turnieju doceniono również grę indywidualną naszych reprezentantów. Nagrodę dla najlepszego rozgrywającego odebrał Damian Stachów, a MVP turnieju został Krzysztof Jabłoński.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

mł. asp. Damian Stachów – rozgrywający, kapitan drużyny,
mł. asp. Krzysztof Jabłoński – atakujący,
asp. Piotr Hanus – środkowy
asp. Dariusz Żrałka – przyjmujący,
asp. sztab. Maciej Ditrich – atakujący,
mł. ogn. Krzysztof Tymczyszyn – środkowy,
str. Mirosław Tkaczyk – przyjmujący,
str. Adrian Antonik – przyjmujący,
kpt. Dariusz Wałczyk – rozgrywający, kierownik drużyny.

Zarówno podczas przygotowań jak i w samym dniu turnieju finałowego wspierał i dopingował naszą reprezentację obecny na zawodach Komendant Powiatowy PSP w Lubaczowie mł. bryg. Janusz Jabłoński.
Oprócz wyżej wymienionych drużynę wspierał „duchowo”  nasz kolega, wielokrotny i czołowy zawodnik naszej reprezentacji mł. asp. Łukasz Mazur, który leczy kontuzję  i w dniu turnieju finałowego przebywał w szpitalu. Ale jak sam twierdzi w przyszłym sezonie wróci mocniejszy i pomoże w obronie tytułu.
Sukces w tegorocznych mistrzostwach nie jest dziełem przypadku, strażacy naszej drużyny niejednokrotnie poświęcając swój wolny czas poza służbą brali udział   w przygotowaniach i treningach. W tym miejscu pragniemy złożyć podziękowania drużynie siatkarskiej Czarni Oleszyce, to dzięki nim nasi zawodnicy mogli wspólnie trenować i rozgrywać mecze sparingowe. Dziękujemy bardzo i liczymy na współpracę w przyszłości.

Tekst: st. kpt. Dariusz Wałczyk, KP PSP w Lubaczowie
Zdjęcia:  K. Adamczyk, KP PSP Sanok.

Drukuj