Zespół Cerkiewny w Radrużu może zostać Turystyczną Perłą Podkarpacia!

Zespół Cerkiewny w Radrużu ma szansę na zdobycie tytułu Turystycznej Perły Podkarpacia 2021 w plebiscycie pod takim samym tytułem, organizowanym przez Polskie Radio Rzeszów i PTTK Rzeszów. Zachęcamy do głosowania na ten niezwykły obiekt- jedyny w Powiecie Lubaczowskim, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Najpiękniejsze miejsca wybrane przez radiosłuchaczy odwiedzi również Radio Biwak – letnia audycja Polskiego Radia Rzeszów.

Perły zostaną wybrane głosami słuchaczy i internautów. Na swoich faworytów można głosować poprzez stronę internetową radia  ( www radio.rzeszow.pl) oraz drogą sms-ową. Na wysyłających sms-y czekają atrakcyjne nagrody:1500 zł, Voucher dla dwóch osób na wycieczkę organizowaną przez PTTK Rzeszów lub 1000 zł.

Aby zagłosować na Zespół Cerkiewny w Radrużu należy wysłać sms o treści BIWAK.36. wraz z uzasadnieniem wyboru  na  numer 71601.  Koszt  to 1,00 zł netto plus VAT.

Propozycje Turystycznych Pereł Podkarpacia biorących udział w plebiscycie prezentowane są od 1 lutego w audycji „Teraz Gramy” od wtorku do piątku o godz. 9.30 na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

Oprócz Zespołu cerkiewnego w Radrużu do tytułu Turystycznej Perły Podkarpacia 2021 pretendują jeszcze 3 obiekty z terenu Powiatu Lubaczowskiego: Wielkie Oczy – kresowe miasteczko z mozaiką kultur – synagoga, Gorajec – jedna z najstarszych cerkwi w Polsce z 1586 r. oraz Basznia Dolna – Osada Kresowa.

 

Przygotowała i zredagowała Iwona Buczko

Drukuj