Złote Gody w gminie Stary Dzików

21 par świętowało w środę 12. stycznia w Starym Dzikowie niezwykły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, tzw. „złote gody”.  Jubilaci zebrali się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej na mszy św. w swojej intencji, a następnie wzięli udział w uroczystym spotkaniu w restauracji „Biały Dworek” w Starym Dzikowie. W uroczystości uczestniczył Starosta Lubaczowski Zenon Swatek oraz Członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego Józef Ozimek.

„Złote Gody” to wyjątkowy jubileusz, tak jak wyjątkowe są pary, które trwając w jednym związku małżeńskim przeżyły razem pół wieku i więcej.  Jubilaci stanowią wspaniały przykład dla młodego pokolenia, jak trwając przy sobie „na dobre i na złe”, w miłości i zrozumieniu, iść razem przez życie. To przykład tym cenniejszy, że w dzisiejszym świecie coraz trudniej o wieloletnie małżeństwa, które nie poddają się przeciwnościom i w zgodzie trwają przez kolejne lata.

Małżonkowie z terenu Gminy Stary Dzików, którzy przeżyli ze sobą 50 lat, zostali uhonorowani  „Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawanym przez Prezydenta RP. Odznaczenia wręczał Wójt Gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński. Jubilaci otrzymali również listy gratulacyjne oraz upominki książkowe od Starosty Lubaczowskiego Zenona Swatka i Członka Zarządu Powiatu Lubaczowskiego Józefa Ozimka.

Spotkanie uświetnił występ dzieci i młodzieży ze szkoły w Starym Dzikowie. Nie zabrakło również toastu, głośno wyśpiewanego „Sto lat” oraz symbolicznej lampki szampana.

Świętującym parom życzymy kolejnych lat wspólnej drogi, w zdrowiu i szczęściu!