12 lat Zespołu Placówek pod skrzydłami św. Jana Pawła II

W czwartek 16. maja Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie świętował 12. rocznicę nadania mu imienia wielkiego Polaka. Święto było nie tylko okazją do wspomnień o naszym Papieżu, ale też do otwarcia nowego przyszkolnego “Sensorycznego placu zabaw”, którego dokonał m.in. Starosta Lubaczowski Zenon Swatek.

Uroczystości zainaugurowała msza św. w Konkatedrze z udziałem sztandarów szkół z terenu powiatu, uczniów i wychowawców  ZP oraz zaproszonych gości. Przewodniczył jej ks.bp. Mariusz Leszczyński, który młodzieży z Zespołu Placówek udzielił także sakramentu bierzmowania.

Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się na plac Zespołu Placówek. Uczestnicy zebrali się tam przy obelisku św. Jana Pawła II, aby złożyć wiązanki kwiatów i w ten sposób oddać hołd patronowi szkoły.  Następnie dzieci i młodzież przedstawili program artystyczny w całości poświęcony św. Janowi Pawłowi II. W tym roku młodzi artyści skupili się na na pięknym haśle ” Miłość wzrasta przez prawdę, a prawda staje się bliższa osobie przez miłość”.

Święto szkoły było w tym roku także okazją do otwarcia nowego “Sensorycznego placu zabaw”, który powstał na terenie ZP dzięki realizacji projektu “Szczęśliwy przedszkolak, zwiększenie miejsc w OWP w SOSW Lubaczów”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Obiekt otworzył m.in. ks.bp. M.Leszczyński oraz Starosta Z. Swatek.

Opracowanie: Iwona Buczko
Kamera: Andrzej Pliszka

 

Drukuj