81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Burmistrz Miasta Lubaczowa oraz Starosta Lubaczowski zapraszają na obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w dniu 1. września. Tradycyjnie  uroczystości odbędą się pod Pomnikiem Niepodległości oraz w Konkatedrze.

Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych i uczestników zaplanowana jest na godz. 10:25 przed Pomnikiem Niepodległości. Zostanie tam odegrany hymn państwowy, z okolicznościowymi przemówieniami wystąpią goście i gospodarze,  a spotkanie zakończy złożenie wiązanek kwiatów przed Pomnikiem. Następnie wszyscy przejdą do pobliskiej Konkatedry, gdzie o godz.11:00 rozpocznie się Msza Św. w intencji poległych w czasie II wojny światowej.

*W związku z trwającą pandemią koronawirusa w czasie uroczystości obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust.

Fot. archiwum