Odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej Lwowskiej

Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Kustosz Sanktuarium MB Łaskawej w Lubaczowie zapraszają 7. maja do Sanktuarium w Lubaczowie na  doroczną pielgrzymkę samorządów, połączoną z uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Bożej Łaskawej Lwowskiej.

Uroczystość o godz.16:30 rozpocznie różaniec w intencji Ojczyzny oraz o ustanie epidemii. O 17:00 mszę św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Podkarpacia odprawi J.E. ks. bp. Marian Rojek. Po komunii  św. akt zawierzenia „małych ojczyzn” Matce Bożej wypowie Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, przewodniczący Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Zostanie również poświęcony obraz Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ofiarowany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego i PSSE.

Ze względu na stan epidemii, zachęcamy do uczestnictwa online w uroczystości- np. poprzez stronę https://konkatedra.zamojskolubaczowska.pl/  lub poprzez Telewizję Lubaczów.

Organizatorzy: PSSE, Parafia św. Stanisława w Lubaczowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Urząd Miasta w Lubaczowie oraz Urząd Gminy w Lubaczowie.

IB