Rowerowy rajd dookoła Polski dla chorej Hani

Powiat lubaczowski znalazł się na trasie przejazdu Sławomira Tarczewskiego, który 27 lipca wyruszył w podróż dookoła Polski, aby zebrać pieniądze dla ciężko chorej Hani z Brzeźnicy.

Dziewczynka urodziła się w 2016 roku z obustronnym, wrodzonym odpływem pęchorzowo-moczowodowo-nerkowym piątego stopnia. Jest to stan, w którym dochodzi do cofania się moczu z pęcherza moczowego do moczowodów i nerek. Hania przeszła już kilka operacji

Jakby tego było mało, to Hania zmaga się z deformacją palców u stóp oraz przykurczem mięśni. Została poddana zabiegowi sanacji jamy ustnej, a to oznacza, że usunięto jej wszystkie ząbki. Jest pod opieką kilku specjalistów, często pojawia się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Szczecinie czy Poznaniu. Obecnie dziewczynka czeka na badania genetyczne, które mogą potwierdzić u niej dysformię twarzy. Szereg nieszczęść spotkał Hanię i aby mogła ona normalnie żyć, konieczna jest rehabilitacja, wyjazdy do specjalistów, leki.

Sławomir Tarczewski, który w 20 dni ma zamiar przebyć rowerem trasę dookoła Polski (prawie 2700 km!), przybędzie do Lubaczowa w piątek wieczorem 8 sierpnia. Mężczyzna podczas wyprawy namawiać będzie ludzi do pomocy dziewczynce.

Ponad to z inicjatywy klubu radnych gminy Dąbie „Czyny nie słowa” oraz wójta Marcina Reczucha zostało utworzone konto na stronie internetowej zrzutka.pl w celu zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitację Hani Ziółek. Ta znajduje się na stronie zrzutka.pl:
Akcja „Razem dla Hani”

M. Materniak