Obchody Święta Niepodległości w Lubaczowie

W tym roku obchody Święta Niepodległości 11. listopada z powodu trwającej pandemii Covid-19 i wielu obostrzeń, musiały mieć skromniejszy charakter. Mimo to na budynkach instytucji oraz domach dumnie powiewały biało-czerwone flagi, a lubaczowscy samorządowcy, kombatanci, Strzelcy i harcerze tradycyjnie pod Pomnikiem Niepodległości oddali hołd poległym za Ojczyznę, a później modlili się w ich intencji na mszy św. w Konkatedrze. Starosta lubaczowski Zenon Swatek z przedstawicielami Strzelców i harcerzy odwiedził również lubaczowskie mogiły obrońców Ojczyzny, gdzie zapalił znicze i ustawił chryzantemy, które przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lubaczowie.

W uroczystości, którą uświetniła grupa rekonstrukcyjna  14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, wzięła również udział Marta Tabaczek- Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie oraz Barbara Broź- Wicestarosta lubaczowski, a także Adam Swatek- Czernecki, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Również dzień wcześniej przedstawiciele Hufca ZHP Lubaczów i Strzelców wraz ze Starostą Z.Swatkiem upamiętnili poległych za Ojczyznę, spoczywających na nekropoliach na terenie powiatu lubaczowskiego. Na ich mogiłach zapłonęły znicze i stanęły kwiaty, które ARiMR odkupiła od producentów w związku z zamknięciem cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych, a następnie przekazała Starostwu Powiatowemu.