Nowa eko-kotłownia w Starostwie Powiatowym

Zakończyły się prace przy przebudowie kotłowni w budynku Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy w Lubaczowie. W nowym sezonie grzewczym ciepło w obiekcie zapewni już nowa kotłownia opalana gazem, która zastąpiła wyeksploatowaną kotłownię węglową.

W ramach inwestycji „Przebudowa kotłowni paliw stałych na kotłownię gazową wraz z budową wewnętrznej instalacji gazowej w budynku administracyjnym Starostwa Powiatowego w Lubaczowie” zamontowano nowe piece gazowe, powstała wewnętrzna instalacja gazowa do zasilania pieców oraz wybudowano przyłącze gazowe do budynku.

Dzięki przebudowie kotłowni zostanie znacznie ograniczona emisja szkodliwych substancji do atmosfery.

Wartość całego zadania to ok 160 tys. zł.  Zostało ono sfinansowane ze środków Powiatu Lubaczowskiego i Gminy Lubaczów oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie w kwocie 85 tys. zł.