Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie przystąpiło do realizacji projektu dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego, pt. „Bez niego nie byłoby papieża”. Śladami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II po Ziemi Lubaczowskiej.

Projekt ma na celu upamiętnienie wizyt tych dwóch wielkich Polaków na Ziemi Lubaczowskiej, a także oznakuje miejsc z nimi związanych, poprzez ustawienie 9 zewnętrznych tablic pamiątkowych.

Na tablicach znajdą się podstawowe informacje w języku polskim i angielskim o wizytach, a także archiwalne fotografie.

Z informacjami szczegółowymi, większą ilością fotografii, dokumentów, nagrań audio i wideo czy treścią kazań będzie można zapoznać się na stronie internetowej – Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie.

Prosimy o kontakt osoby, które były świadkami pamiętnych wizyt, oraz posiadają fotografie z nimi związane. tel. 16 632 11 26

źródło: pckl.pl