Czworo mieszkańców powiatu lubaczowskiego zginęło w wypadku pod Gliwicami

W niedzielę 23. sierpnia dotarła do nas tragiczna wiadomość o wypadku busa, w którym śmierć poniosło 7 osób z Podkarpacia, w tym 4 mieszkańców powiatu lubaczowskiego. Samorząd powiatu łączy się w bólu ze wszystkimi, którzy w tym tragicznym wypadku stracili swoich bliskich.

Do tragedii doszło w sobotę na drodze krajowej numer 88 na odcinku Kleszczów- Gliwice w województwie śląskim.  Kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka autokarem. Na miejscu zginęło dziewięć osób- pięciu mężczyzn oraz cztery kobiety. Ofiary to w większości mieszkańcy województwa podkarpackiego i powiatu lubaczowskiego- najmłodsza miała zaledwie 23 lata. Na miejscu zginęły także dwie osoby z powiatu jarosławskiego,  jedna ze strzyżowskiego, 1 osoba z województwa lubuskiego oraz kierowca – obywatel Słowenii. Wszyscy jechali do pracy.

Jak informują służby, w związku z wypadkiem zatrzymano kierowcę samochodu osobowego, który także brał udział w zdarzeniu. Miał on wyprzedzać autobus. Kierowca busa chcąc uniknąć zderzenia z nim zjechał na pobocze, po czym bus przewrócił  się i sunąc po jezdni zderzył się z autobusem. Gliwicka prokuratura poinformowała, że mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób, za co grozi mu do ośmiu lat więzienia. Prokuratura będzie wnioskować o areszt dla mężczyzny. 65-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Jak informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego, Wojewoda w porozumieniu z władzami samorządowymi uruchomiła pomoc psychologiczną dla bliskich ofiar.

Fot. Śląska Policja