Dyktando Zimowe

Czym można zająć się w domowym zaciszu w czasie nadchodzących ferii? Proponujemy udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o klocki, książki i inne nagrody! Do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zaprasza serwis internetowy  dyktanda.pl

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom, a także dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody.

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz z początkiem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą stopniowo pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wskaże zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu wyraźnie wskazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się w całości przez internet, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Drukuj