Lubaczowscy samorządowcy na Dniu Samorządu Terytorialnego Rzeszowie

Starosta lubaczowski Zenon Swatek, przewodnicząca Rady Powiatu Marta Tabaczek oraz poczet sztandarowy powiatu reprezentowali Powiat Lubaczowski na  Dniu Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie, 24. maja. Z honorową odznaką PSST wrócił z obchodów m.in. dziekan lubaczowski  ks.Andrzej Stopyra.

Uroczystości rozpoczęła  msza św. w Kościele Farnym o godz.9:00. Następnie ulicami Rzeszowa przeszła parada samorządów terytorialnych. Obchody zakończyła uroczysta konferencja Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury, podczas której m.in. przyznano “Podkarpacką Nagrodę Samorządową” oraz nagrody dla najzdolniejszej młodzieży .

W XIX edycji konkursu “Podkarpacka Nagroda Samorządowa” zostali uhonorowani: w kategorii powiatu – powiat dębicki i starosta Piotr Chęciek, najlepsza gmina-gmina Kamień i wójt Ryszard Bugiel oraz miasto- Stalowa Wola i jej prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Honorowe Odznaki Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych otrzymali w tym roku dziekan Andrzej Stopyra – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie oraz Wiesław Kapel – wójt gminy Lubaczów.

Fot: Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych