Filmowy FTR „Roztocze bez granic”

Trwający od 12.czerwca do 31.sierpnia Festiwal Turystyki Rowerowej”Roztocze bez granic” to przede wszystkim 5 proponowanych uczestnikom tras rowerowych, ale to też wirtualne spotkania, w których pokazujemy piękno i ciekawostki z powiatu lubaczowskiego i Roztocza. Zobaczcie sami!

Tegoroczny festiwal to 5 tras rowerowych, prowadzących przez tereny powiatu lubaczowskiego i Roztocza, atrakcyjne przyrodniczo, z urokliwymi zabytkami- m.in. zespołem cerkiewnym św.Paraskewy w Radrużu- zabytkiem UNESCO, czy przykładami dziedzictwa geologicznego, jak klif mioceńskiego morza w Hucie Różanieckiej. Po drodze napotkacie także m.in. piękne przydrożne krzyże i kapliczki, bunkry linii Mołotowa czy stanowiska rzadkich roślin.

Do przejazdu trasami zapraszamy przez całe wakacje, do 31. sierpnia. Każdy, kto zarejestruje się do udziału w Festiwalu ( zapisy TUTAJ) i wpłaci opłatę startową w wysokości 50 zł, otrzyma atrakcyjny pakiet startowy ( koszulka, plecak i bidon, wszystkie z logo festiwalu), a także ma możliwość wzięcia udziału w 2 konkursach- selfie oraz filmowym.

W konkursie selfie wystarczy przesłać 5 zdjęć z trasy ze sobą w roli głównej. Co 2 tygodnie losujemy atrakcyjne akcesoria rowerowe, ufundowane przez sklep NSB Sport ( m.in. kaski, pompki, latarki, saszetki i inne) wśród autorów zdjęć.

W konkursie filmowym czekamy na filmiki z tras festiwalu- można nakręcić je nawet telefonem! Najważniejsze, by w maksymalnie 3 minutach pokazać trasę swoimi oczyma. Każdy film weźmie udział w głosowaniu internetowym na  stronie festiwalu www.roztoczebezgranic.pl,  w którym główną nagrodą jest 29” rower trekkingowy Author Grand. Kolejny rower (Author Mission 29”) przyzna komisja konkursowa, która także oceni nadesłane filmy. Rowery ufundowali: Bank Spółdzielczy w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne “Roztocze Wschodnie” wraz z Grupą PBI.

Szczegóły na stronie www.roztoczebezgranic.pl

Organizatorami festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze wschodnie”.