FTR ”Roztocze bez granic” 2023- czekamy na Ciebie!

Rozpoczęły się już zapisy do udziału w tegorocznej edycji „Festiwalu Turystki Rowerowej „Roztocze bez granic”- jednej z największych imprez rowerowych na Roztoczu, organizowanej przez Powiat Lubaczowski i Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie” od 2015 roku.

Festiwal jest skierowany do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, a szczególnie turystyki rowerowej. Ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu poprzez turystykę rowerową oraz promowanie atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych na terenie Roztocza.

W tym roku 27 maja zapraszamy do udziału w „Rajdzie pamięci Powstańców Styczniowych”, którego trasa wiedzie ze stadionu w Starym Dzikowie przez miejsce koncentracji i wymarszu oddziałów powstańczych, obecnie na terenie lasów Nadleśnictwa Oleszyce- Leśnictwa Czerniakowa Buda, następnie przez Cieszanów, Rudę Różaniecką do uroczyska Kobylanka, gdzie zostały stoczone jedne z największych bitew leśnych w czasie całego powstania. Zostaną tam upamiętnieni polegli powstańcy. Na trasie będzie także można spotkać wojska carskie, które zechcą przeszkodzić w przejechaniu trasy, jak i oddziały powstańcze….

Z Kobylanki przejedziemy do starego Lublińca, a stamtąd już na metę do Starego Dzikowa, gdzie na przybyłych uczestników rajdu, ale również mieszkańców i wszystkich zaineresowanych, będzie czekało obozowisko z czasów powstańczych, a w nim pokazy broni, umundurowania i ubrań cywilnych.

Na zakończenie rajdu- wśród jego uczestników- w loterii fantowej zostaną rozlosowane cenne nagrody, w tym rower trekkingowy.

Natomiast w dniu 4 czerwca zapraszamy na „Rajd Zdrojowy” wokół uzdrowiskowej perły Roztocza- Horyńca Zdroju. Po starcie z Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju przejedziemy  do stacji kolejowej Basznia Dolna i obserwatorium astronomicznego w Tymcach, a następnie przez Łówczę i Stare Brusno- nieistniejącą już wieś, będąca centrum znanego bruśnieńskiego ośrodka kamieniarskiego- do Kapliczki na wodzie w Nowinach Horynieckich, a stamtąd-orzeźwieni cudowną wodą- na metę w Parku Zdrojowym w Horyńcu. Na zakończenie rajdu wśród uczestników zostanie przeprowadzona loteria fantowa, z kolejnym rowerem do wygrania.

W czasie pomiędzy rajdami zapraszamy również do udziału w konkursie fotograficznym „Powiat lubaczowski. Polub Roztocze” na najciekawszą fotografię z krainy turystycznej Roztocze Wschodnie, wykonaną na dedykowanej „Południowo-roztoczańskiej trasie rowerowej”. Zachęcamy do indywidualnego odkrywania trasy na rowerze i dokumentowania swoich wojaży. Wystarczy 4 zdjęcia, aby mieć szansę na nagrodę główną- weekendowy pobyt dla 4 osób w nowoczesnym domku całorocznym w Ośrodku wypoczynkowym „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej!

Ambasadorką Festiwalu jest w tym roku pochodząca z Roztocza prezenterka Dorota Gardias, która pojedzie z nami w „Rajdzie pamięci Powstańców Styczniowych”.

Zapraszamy gorąco do udziału!

Regulamin konkursu, jak i regulamin Festiwalu oraz wszystkie inne informacje są dostępne na stronie: www.roztoczebezgranic.pl

Zapisy: https://system.timedo.pl/pl/publiczny/imprezy_nadchodzace

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.

Partnerzy instytucjonalni: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Miasto i Gmina Narol, Miasto i Gmina Cieszanów, Gmina Stary Dzików, Gmina Horyniec-Zdrój oraz Gmina Lubaczów.

Patronatem honorowym festiwal objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Polska Organizacja Turystyczna, Green Velo, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie oraz Stowarzyszenie Euroregion Roztocze.

Sponsorzy:

1. Grupa PBI