FTR „Roztocze bez granic” na antenie Katolickiego Radia Zamość

Paweł Głaz, wicestarosta lubaczowski oraz Piotr Zubowski, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie gościli 5.czerwca na antenie Katolickiego Radia Zamość, jednego z patronów medialnych wydarzenia, gdzie opowiadali o tegorocznym Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”, który rusza 12. czerwca i potrwa aż do 31.sierpnia.

W ramach Festiwalu organizatorzy ( Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”) przygotowali atrakcyjne trasy turystyczne, a także wykłady, spotkania i warsztaty on-line, oscylujące wokół dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Ziemi Lubaczowskiej i Roztocza, turystyki czy rowerowych aktywności.

Audycja Katolickiego Radia Zamość

Zachęcamy również do zapoznania się z regulaminem Festiwalu  i przejechania proponowanymi trasami. Dla tych turystów, którzy udokumentują przejazdy w postaci filmu lub zdjęć tzw. selfie, przygotowano konkurs, w którym do wygrania będą rowery trekkingowe!

Festiwal organizowany jest w partnerstwie z: UMCS w Lublinie, LGD Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie”, Muzeum Kresów w Lubaczowie, Powiatem Tomaszowskim, Miastem Tomaszów Lubelski, Miastem Lubaczów, MiG Oleszyce, MiG Narol, MiG Cieszanów, Gminą Wielkie Oczy, Gminą Stary Dzików, Gminą Lubaczów, Gminą Horyniec Zdrój, Gminą Horyniec-Zdrój, Gminą Susiec, Gminą Bełżec, Podkarpackim Stowarzyszeniem Samorządów Terytorialnych, Lasami Państwowymi- Nadleśnictwami: Oleszyce, Narol, Tomaszów i Józefów, przewodnikiem Roztocze i Lubaczowska oraz Ziemia Lubaczowska, Rzeszowskim Towarzystwem Rowerowym, Przeworskim Kołem Turystyki Rowerowej „Leliwa” oraz Studiem Graficznym Manolka Aleksandra Kociuba.

Patronat honorowy objęli: Minister Sportu, Polska Organizacja Turystyczna, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego -patronat Green Velo, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna, LOT Roztocze, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Tomaszowski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie,   Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Patronat medialny sprawują: TVP3 Rzeszów, TVP3 Lublin, Polskie Radio Rzeszów, Polskie Radio Lublin, GC Nowiny, Nowiny 24, Życie Podkarpackie, zlubaczowa.pl. elubaczow.com, Las Polski.

Sponsorem strategicznym jest Grupa PBI.

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Polska Grupa Biogazowa, Black Red White SA, Nadleśnictwo Lubaczów, Nadleśnictwo Jarosław, NSB Sport Rzeszów.

Plik Wielkość pliku Pobrania
jpg ikonografika_festiwal_internet 2 MB 198