FTR „Roztocze bez granic”- zaczynamy!

Właśnie dziś, 12. czerwca, rusza Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”. Przez całe wakacje, aż do 31.sierpnia, na uczestników festiwalu czeka wiele atrakcji, konkursy z nagrodami, spotkania i warsztaty on-line, a przede wszystkim niesamowite wrażenia na 5 festiwalowych trasach rowerowych!

Organizatorzy na pierwsze spotkanie on-line w ramach festiwalu zapraszają 12.czerwca na FB.

W ramach Podkarpackiej Traveltanny zaprezentujemy trzy kultury dawnej Ziemi Lubaczowskiej, na przykładzie Wielkich Oczu. To właśnie tamtędy prowadzi trasa Rajdu Green Velo po Królestwie Rowerowym Roztocze.
W sobotę o klifie morza mioceńskiego, znajdującego się na trasie Roztoczańskiego Rajdu Geoturystycznego, opowie dr hab. Teresa Brzezińska-Wójcik, a w niedzielę zaprosimy na spotkanie z Krystianem Herbą, który przejechał po trasach Rajdu Gwiaździstego, ale też opowiedział nam o swoich rekordach w zdobywaniu najwyższych budynków na rowerze!
Bądźcie z nami przez całe wakacje!

Przedstawiamy Wam Patronów Honorowych tegorocznego Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”:
👉Minister Sportu Ministerstwo Sportu
👉Marszałek Województwa Podkarpackiego Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
👉Marszałek Województwa Lubelskiego Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
👉 Wojewoda Podkarpacki Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
👉 Starosta Powiatu Tomaszowskiego „Powiat Tomaszowski /Starostwo Powiatowe/”
👉Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego- Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Szlak Green Velo
👉Polska Organizacja Turystyczna Polska Organizacja Turystyczna
👉Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
👉Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna
👉 Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze Roztocze
👉Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
👉Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie
👉Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie

Mamy w tym roku również wielu partnerów, którzy pomagają nam zapewnić Wam jak najwięcej interesujących atrakcji i jednocześnie zapraszają do odwiedzenia swoich terenów:
👉Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
👉Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie” Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie”
👉Muzeum Kresów w Lubaczowie Muzeum Kresów w Lubaczowie
👉 Powiat Tomaszowski „Powiat Tomaszowski /Starostwo Powiatowe/”
👉Miasto Tomaszów Lubelski Urząd Miasta Tomaszów Lubelski
👉Miasto Lubaczów Miasto Lubaczów
👉Miasto i Gmina Cieszanów Cieszanów
👉Miasto i Gmina Narol Miasto i Gmina Narol
👉Miasto i Gmina Oleszyce Oleszyce
👉Gmina Horyniec-Zdrój Horyniec-Zdrój
👉Gmina Stary Dzików Stary Dzików
👉Gmina Lubaczów Gmina Lubaczów
👉Gmina Wielkie Oczy Gmina Wielkie Oczy
👉Gmina Susiec Gmina Susiec na Roztoczu
👉Gmina Bełżec Gmina Bełżec
👉Lasy Państwowe- Nadleśnictwo Oleszyce Nadleśnictwo Oleszyce, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Tomaszów Nadleśnictwo Tomaszów, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Józefów Nadleśnictwo Józefów, Lasy Państwowe
👉Roztocze i Lubaczowska Roztocze i Lubaczowska
👉Stowarzyszenie Przeworskie Koło Turystyki Rowerowej “Leliwa” Przeworskie Koło Turystyki Rowerowej „Leliwa”
👉Rzeszowskie Towarzystwo Rowerowe RTR

Sponsorem Strategicznym Festiwalu jest w tym roku Grupa PBI!

Sponsorzy, którzy wspierają nas w tym roku:
👉Bank Spółdzielczy w Lubaczowie Bank Spółdzielczy w Lubaczowie
👉 Polska Grupa Biogazowa