Fundacja SOS Życie bada kobiety Powiatu Lubaczowskiego

Do udziału w badaniach profilaktycznych zaprasza Starosta Lubaczowski Barbara Broź i wspólnie z Fundacją SOS Życie zachęca panie do wykonania bezpłatnej cytologii i mammografii. CytoMammobus z najnowocześniejszym sprzętem medycznym odwiedza wszystkie Gminy Powiatu Lubaczowskiego.

W ramach programów profilaktycznych z NFZ badania dla kobiet są bezpłatne: cytologia  co 3 lata – kobiety w wieku 25-64 lat i mammografia co 2 lata – kobiety w wieku 45-74 lat.

Należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie, żeby umówić się na konkretną godzinę i nie czekać w kolejce. Warto zadzwonić od razu – rejestracja jest codziennie od 8 do 18 pod numerem telefonu 17 582 40 60.

Przedstawiamy Paniom harmonogram pobytu CytoMammobusu w kolejnych miejscowościach:

• Cieszanów – na placu szkolnym, od 18 do 24 czerwca,
  • Narol – obok GOK, od 25 czerwca do 2 lipca,
  • Stary Dzików – obok GOK, od 3 do 5 lipca,
  • Oleszyce – obok Szkoły Podstawowej, od 8 do 15 lipca,
  • Wielkie Oczy – obok OSP, od 16 do 18 lipca.

Czekamy na Panie!

W CytoMammobusie Fundacji SOS Życie badania wykonuje się na wysokiej klasy cyfrowym sprzęcie, który regularnie jest poddawany kontroli jakości zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej przez Centralny Ośrodek Koordynujący Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie. Lekarze odczytujący wyniki są doświadczonymi specjalistami z zakresu diagnostyki raka piersi. Każde badanie ocenia dwóch lekarzy niezależnie. Cytologię również odczytują diagności laboratoryjni i patomorfolodzy, specjaliści w swoich dziedzinach. Warto skorzystać z dostępu do bezpłatnych badań, aby nie martwić się o zdrowie i zapobiegać w porę.

CytoMammobus od 21 maja bada pacjentki w poszczególnych gminach powiatu lubaczowskiego. Odwiedziliśmy już gminę Horyniec-Zdrój oraz Lubaczów.

Badania refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia.