Gazownia znów w Lubaczowie

Od poniedziałku 11. czerwca w Lubaczowie oficjalnie znów działa Gazownia, uruchomiona przez Polską Spółkę Gazownictwa, należącą do Grupy Kapitałowej PGNiG. W otwarciu wzięła udział m.in. Posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz, która przyczyniła się znacząco do otwarcia placówki, Robert Perkowski- Wiceprezes PGNiG SA oraz Starosta Lubaczowski Zenon Swatek.

Dzięki otwarciu placówki mieszkańcy powiatu lubaczowskiego korzystający z gazu ziemnego, mogą liczyć na profesjonalną i sprawną obsługę. Poprawi się także bezpieczeństwo dostaw gazu i skróci czas usuwania awarii –dotychczas teren powiatu obsługiwało Pogotowie Gazowe z oddalonego o 40 km Jarosławia.

Lubaczowska Gazownia to także kolejny element realizowanej przez PSG strategii rozwoju infrastruktury dystrybucyjnej, zakładającej poprawę bezpieczeństwa dostaw i systematyczną modernizację sieci. Tworzenie nowych placówek PSG przyczynia się do likwidacji tzw. białych plam na gazowej mapie kraju, wspiera lokalny rozwój gospodarczy i powstawanie nowych miejsc pracy.

Opracowanie: Iwona Buczko
Fot: zlubaczowa.pl

Drukuj