„Graniczny” most na rzece Szkło w przebudowie…

Przebudowa mostu na rzece Szkło ruszyła na dobre. W chwili obecnej za nami są już wszystkie roboty rozbiórkowe. Wybudowany został tymczasowy most objazdowy, który obsługując teren budowy, z powodzeniem przejął cały ruch kołowy, zapewniając wszystkim kierowcom (przede wszystkim rolnikom i innym mieszkańcom codziennie dojeżdżającym do pracy) bezproblemowe przemieszczanie się pomiędzy terenem powiatu lubaczowskiego i jarosławskiego. Prace przy podporach obiektu wkraczają w ostatnią fazę realizacji. Szacujemy, że do końca maja br. uda się wykonać wszystkie roboty, umożliwiające rozpoczęcie montażu konstrukcji stalowej obiektu.

Stara, drewniana wyeksploatowana przeprawa mostowa przechodzi do historii, a w jej miejscu powstaje nowy obiekt o nośności 40 ton, który rozwiąże trwające od lat problemy związane w szczególności z przejazdem samochodów ciężarowych oraz maszyn rolniczych. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Powiat Lubaczowski z Funduszu Dróg Samorządowych, wsparciu pani minister Anny Schmidt i pani poseł Teresy Pamuły oraz dotacjom finansowym Lasów Państwowych i samorządów gminnych.

Koszt realizacji inwestycji obejmujący wykonanie robót budowlanych i nadzór inwestorski wyniesie 3.022.429,37 zł.

Budżet inwestycji na podstawie zawartych umów dotacji na obecną chwilę:

• Dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych – 1.813.457,00 zł.
  • Dotacja z budżetu Gminy Wielkie Oczy – 300.000,00 zł.
  • Dotacja z budżetu Gminy Radymno – 50.000,00 zł.
  • Dotacja Nadleśnictwa Jarosław – 50.000,00 zł.
  • Dotacja Nadleśnictwa Lubaczów – 50.000,00 zł.
  • Dotacja Nadleśnictwa Narol – 50.000,00 zł.
  • Dotacja Nadleśnictwa Oleszyce – 50.000,00 zł.

W budżecie Powiatu Lubaczowskiego na realizację inwestycji zaplanowana została ponadto kwota 658.972,37 zł. stanowiąca wkład własny powiatu.

Zakończenie realizacji inwestycji wg umowy z Wykonawcą zaplanowane zostało na koniec sierpnia 2021 r.