„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w powiecie lubaczowskim

Zbliża się upragniony nie tylko przez dzieci i młodzież okres wakacyjny. To czas urlopów, wypoczynku nad wodą.

W dniu 3 czerwca br. na zbiorniku „Pod Młynem” w Lubaczowie zorganizowana została przez Polski Związek Wędkarski Miejskie Koło „Hutnik” w Lubaczowie III Powiatowa Spartakiada Wędkarska młodzieży szkół podstawowych.

Spotkanie to było doskonałą okazją do przeprowadzenia akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Celem spotkania było kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwem i sposobów reagowania na zagrożenia nie tylko nad wodą, ale również w trakcie wakacyjnego wypoczynku.

Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie instruowali jak właściwie zareagować w przypadku niebezpiecznych zdarzeń nad wodą i demonstrowali podstawowe zasady udzielania pomocy osobom poszkodowanym, w tym prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wspólnie z dziećmi i obecnymi opiekunami dyskutowano o planowaniu wodnego wypoczynku, zakazach, zaleceniach i dobrych praktykach, których przestrzeganie zapewni wspólne bezpieczeństwo. Przećwiczono także prawidłowy sposób powiadamiania służb ratunkowych na numer alarmowy 112.

W spotkaniu brało udział prawie 50 uczestników: dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu lubaczowskiego oraz opiekunowie i członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Opracowanie: kpt. Wojciech Wus, KP PSP w Lubaczowie

Fot.: Przemysław Furgała