Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Lubaczowskie klimaty w Rzeszowie

5. czerwca przed Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie zagościły lubaczowskie klimaty- tradycyjne przysmaki z naszych stron, muzyka i rękodzieło, a to za sprawą Miasteczka Ziemi Lubaczowskiej- akcji promocyjnej, zorganizowanej przez Związek Międzygminny Ziemia Lubaczowska, którego członkiem jest od niedawna także Powiat Lubaczowski. Do odwiedzenia naszych terenów zachęcało także stoisko Powiatu Lubaczowskiego, na którym można było na przykład samodzielnie poszukać w piasku muszli z epoki morza mioceńskiego, obejrzeć przepiękną panoramę zespołu cerkiewnego w Radrużu, czy otrzymać publikacje promujące nasz powiat.

Na wydarzenie przyjechał do Rzeszowa Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, który zachęcał mieszkańców stolicy województwa do odwiedzenia naszych terenów, bogatych przyrodniczo, ale i geologicznie. Mamy bowiem w posiadaniu prawdziwą plażę w Hucie Różanieckiej, a na niej liczące miliony lat pozostałości po pradawnym, ciepłym morzu.  Przywiezione właśnie stamtąd muszle zachęcały Rzeszowian do zajrzenia w nasze strony. Ponadto powiat prezentował okazałą panoramę zespołu cerkiewnego w Radrużu, naszej perełki wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz panoramiczną, rysunkową mapę atrakcji, które warto odwiedzić będąc na ziemi lubaczowskiej, w szczególności, kiedy podróżuje się po niej rowerem. Każdy mógł też otrzymać materiały promocyjne powiatu m.in. specjalnie przygotowane pocztówki z rowerową mapą powiatu, foldery zespołu cerkiewnego w Radrużu oraz albumy, wydane przez Powiat Lubaczowski.

Oprócz tego w sercu Rzeszowa królowała lubaczowska kuchnia, która cieszyła się ogromną popularnością, artyści- rękodzielnicy i muzyka, z którą przyjechały zespoły z terenu powiatu.

Akcja była też elementem promocji tegorocznej edycji Festiwalu Kultur i Dziedzictwa Kresów.

Opracowanie i zdjęcia: Iwona Buczko

 

 

Drukuj