Mikołajkowa wizyta w odnowionym Domu Dziecka w Nowej Grobli

Z okazji Mikołajek- tak wyczekiwanego przez wszystkie dzieci święta, starosta lubaczowski Zenon Swatek wraz z wicestarostą Barbarą Broź, odwiedzili 4. grudnia podopiecznych Domu Dziecka w Nowej Grobli. Zgodnie z życzeniem mieszkańców, przywieźli w prezencie m.in. produkty na uwielbiany przez dzieci i młodzież grill oraz słodkości. Była to również okazja do wspólnego zwiedzenia wyremontowanej siedziby Domu Dziecka, który w ostatnim czasie zmienił się nie do poznania.

Dom Dziecka w Nowej Grobli jest jest socjalizacyjną placówką opiekuńczo wychowawczą, prowadzoną przez Powiat Lubaczowski. Został otwarty 5 listopada 2006r. W tym czasie mieszkało w nim już czworo dzieci, które do domu przybyły 2 listopada tegoż roku. Na Dom Dziecka zostały zaadoptowane pomieszczenia Szkoły Podstawowej. Początkowo był to tylko parter, następnie w 2007 r. rozpoczęto prace remontowe mające na celu przystosowanie do warunków mieszkaniowych piętra i poddasza. Prace zakończono w 2008 r. Natomiast w listopadzie 2013 roku oddano do użytku położony przy Domu Dziecka przestronny kompleks boisk, który powstał dzięki funduszom ze Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej „Swiss Contribution”. Korzystają z niego zarówno mieszkańcy placówki, jak i całej miejscowości.

W bieżącym roku udało się wyremontować budynek wewnątrz, dzięki czemu już  niebawem wychowankowie zamieszkają w przestronnych, pięknych pokojach.  Wyremontowano również m.in. korytarz  i wymieniono stolarkę drzwiową.

Wszystkie prace wykończeniowe i malarskie wykonał z ogromną starannością, profesjonalizmem i sercem, zespół pracowników Pana Jana Przywary z Gospodarstwa Lokalowego. Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim wspaniałym sponsorom i osobom, dzięki którym dzieci mieszkają w klimatycznych, domowych wnętrzach. Naszym partnerem jest Fundacja BNP Paribas i Pani Aneta Milewska BNP Paribas. Wspomogły nas również firmy : Fibrain Sp.z o.o, Splast Sp.z o.o, Zakład Remontowo Budowlany Pana Roberta Polaka, Pan Robert Stefanowski, Prezes Greinplast Sp.z o.o, Pan Tomasz Sarna, Państwo Dorota i Zdzisław Kociołkowie – Skład Materiałów Budowlanych w Cieszanowie- wylicza Gabriela Mazurkiewicz, Dyrektor Domu Dziecka w Nowej Grobli.

Odnowione wnętrza dyrekcja i podopieczni zaprezentowali staroście Z.Swatkowi, wicestaroście B.Broź oraz naczelnikowi Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Mariuszowi Pierogowi. Wieczór zaś upłynął w Domu Dziecka pod znakiem „mikołajkowego” grillowania.

Obecnie w placówce przebywa 14 wychowanków w wieku od 7 do 22 lat.

Fot. M.Lis oraz Dom Dziecka w Nowej Grobli