MIŁOŚĆ MOJĄ SIŁĄ! V DEBATA WALENTYNKOWA JUŻ ZA NAMI!

Podczas tegorocznego Święta Zakochanych, Zespół Szkół w Lubaczowie obchodził swój pierwszy okrągły jubileusz! V DEBATA WALENTYNKOWA pod hasłem „Miłość moją siłą” przeszła do historii. Historii, w którą na stałe wpisała się Pani Małgorzata  Dąbrowska – coach, mentor, mówca motywacyjny, trener mentalny, kobieta biznesu, będąca honorowym gościem tegorocznego spotkania. Pani Małgorzata zrobiła nam niespodziankę, przyjeżdżając do nas ze swoją córką Niną.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury –  Pan Piotr Zubowski, Dyrektor Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie – Pani Małgorzata Jachyra-Mazepa. Nie zabrakło również przedstawicieli duchowieństwa z Księdzem Dziekanem – Andrzejem Stopyrą na czele. W tym dniu byli również z nami pedagodzy z lubaczowskich szkół wraz ze swoimi uczniami. Jak zawsze, towarzyszyli nam także przedstawiciele prasy, radia i telewizji.

Celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie młodym ludziom, że tzw. „Walentynki” mogą mieć i jak się okazuje – mają prawdziwy, głęboki wymiar w zakresie tematu miłości. Zrodziły się one z inicjatywy KSM-u i mają zasięg ogólnokrajowy.

Ideą tychże spotkań jest nie tylko inspirowanie młodych do przemyśleń i zwrócenie uwagi – w myśl powszechnie obowiązującej maksymy: „Żeby siebie dać, trzeba siebie posiadać” (Jan Paweł II), ale także przeciwstawianie się hedonistycznej i komercyjnej postawie oraz panującemu konformizmowi.

Wystąpienie Pani Małgorzaty Dąbrowskiej okazało się wspaniałą lekcją pełną pięknych treści, zawierającą wiele wskazówek – tak potrzebnych w dzisiejszym świecie… Z całą pewnością każdy z obecnych wyniósł dla siebie coś ważnego, co wykorzysta w swoim życiu.

Jesteśmy zaszczyceni, iż gościliśmy w naszej szkole Małgorzatę Dąbrowską,  której osobowość pobudza, inspiruje, ożywia, zachwyca i zachęca do działania. Dowodem tego były owacje na stojąco ze strony młodzieży!!! Dziękujemy Pani Małgorzacie, że pokazała nam, iż miłość jest naszą siłą!

Składamy również serdeczne podziękowania na ręce Dyrektora Szkoły – Pana Andrzeja Nepelskiego za podjęcie się i chęć realizowania tego przedsięwzięcia już od pięciu lat w naszej szkole. Cieszymy się, że rokrocznie udaje nam się spotkać w dniu Święta Zakochanych i pokazywać, czym jest prawdziwa miłość.

źródło: ZS Lubaczów
Fot.: P. Furgała