Most w Budzyniu już otwarty

W piątek (25.09) oficjalnie oddano do użytku przebudowany most na rzece Szkło w miejscowości Budzyń w ciągu drogi powiatowej nr 1698R Kobylnica Ruska – Budzyń – Korczowa.

W uroczystości uczestniczyli: Pani Anna Schmidt – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP, Pani Teresa Pamuła – Poseł na Sejm RP, Pani Anna Huk – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego,  Pan Marcin Malinowski – dyrektor biura Senatora Mieczysława Golby, Pan Marek Marecki – Dyrektor Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Krośnie wraz z Nadleśniczymi Nadleśnictw Oleszyce, Lubaczów, Narol  i Jarosław, Pani Grażyna Zagrobelna- emerytowany Dyrektor RDLP w Krośnie, ks. Stanisław Gorczyński-  proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Potoku Jaworowskim,  Pan Bogdan Szylar – Wójt Gminy Radymno, Pani Marta Tabaczek – Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie, Pan Zenon Swatek– Starosta  Lubaczowski wraz z członkami Zarządu Powiatu Lubaczowskiego oraz pracownikami Starostwa, Pan Zenon Kociołek – Przewodniczący Rady Gminy Wielkie Oczy, Pan Piotr Jacyk- Sołtys Kobylnicy Wołoskiej, Pan Zbigniew Pałczyński – Sekretarz Gminy Wielkie Oczy, przedstawiciele wykonawcy inwestycji – Przedsiębiorstwa Budowlanego STALMOST  w Stalowej Woli oraz Pan Krzysztof Mac- Inspektor Nadzoru.

Przebudowa mostu objęła wykonanie nowego ustroju mostu przy wykorzystaniu konstrukcji stalowej obiektu oraz adaptację i wzmocnienie podpór istniejących, za wyjątkiem tymczasowego przyczółka od strony Budzynia, który został wymieniony na nowy; wykonanie nawierzchni bitumicznej z betonu asfaltowego, wykonanie wyposażenia obiektu (montaż stalowych barieroporęczy), adaptację i remont dojazdów do mostu oraz remont koryta rzeki. W wyniku przebudowy podniesiona została nośność mostu do 40 ton zgodnie z przepisami właściwymi dla mostów w ciągach dróg powiatowych.

Koszt realizacji inwestycji wyniósł łącznie  3.022.429,37 zł.

Na realizację inwestycji pozyskano  dotacje:

–  z Funduszu Dróg Samorządowych – 1.813.457,00 zł.

– z budżetu Gminy Wielkie Oczy – 300.000,00 zł.

–  z budżetu Gminy Radymno – 50.000,00 zł.

– z Nadleśnictwa Jarosław – 50.000,00 zł.

– z Nadleśnictwa Lubaczów  – 50.000,00 zł.

– z Nadleśnictwa Narol – 50.000,00 zł.

– z Nadleśnictwa Oleszyce – 50.000,00 zł.

Z budżetu Powiatu Lubaczowskiego na realizację inwestycji wydatkowana została ponadto kwota 658.972,37 zł. stanowiąca wkład własny powiatu.

Inwestycja była realizowana  od 27 sierpnia 2020 r. do 27 sierpnia 2021 r.

Most przed przebudową: