Nowa kotłownia w Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie

W kotłowni Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie działają już nowe kotły grzewcze, zapewniające optymalną temperaturę w całym obiekcie. Dzięki temu zdecydowanie poprawiły się warunki i komfort nauki i pracy w szkole.  To kolejna przebudowa kotłowni w naszych placówkach oświatowych- modernizację przeszła już kotłownia w Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, jeszcze w tym roku w okresie przerwy wakacyjnej rozpocznie się przebudowa kotłowni w budynku Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie

Przebudowa kotłowni w budynku LO objęła demontaż starego kotła gazowego o mocy 570 kW wraz z całą instalację technologiczną kotłowni. W ich miejsce zamontowane zostały dwa nowoczesne niskoemisyjne gazowe kotły c.o. o mocy ok. 300 kW każdy oraz nowa instalacja technologiczna kotłowni. Wartość inwestycji to 433 965,41 zł.

Zadanie było realizowane w ramach projektu ” Modernizacja istniejącej i budowa nowej infrastruktury oświetleniowej oraz termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Związku Powiatowo – Gminnego „Ziemia Lubaczowska” i zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Wartości inwestycji realizowanych w ramach całego projektu w obiektach Powiatu Lubaczowskiego to 4 498 155,79 zł; w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych wynosi 2 831 250,89 zł. Zakres zadania obejmie termomodernizację budynku przy ul. Mickiewicza 45 w Lubaczowie; termomodernizację i przebudowę kotłowni w budynku administracyjnym Powiatowego Zarządu Dróg; przebudowę kotłowni w Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie oraz w Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, a także budowę kotłowni na potrzeby budynku mieszkalnego, wielorodzinnego SPZOZ w Lubaczowie przy ul. Leśnej.