Pamięć o Papieżu- Polaku wciąż trwa

W dniu 2 kwietnia, w 16. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, która w tym roku wypadła w Wielki Piątek, lubaczowscy  samorządowcy uczcili pamięć o Wielkim Polaku, honorowym obywatelu zarówno miasta Lubaczów, jak i gminy Lubaczów.

Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt oraz Przewodniczący Rady Gminy Lubaczów Roman Cozac, złożyli wiązanki kwiatów przy pamiątkowym obelisku na lubaczowskim stadionie miejskim, który upamiętnia wizytę Ojca Świętego w mieście w dniach 2-3 czerwca 1991 roku, a także przy pomniku Papieża Polaka przy kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

Św. Jan Paweł II zmarł w sobotę 2 kwietnia 2005 r., w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego o godzinie 21:37. Miał prawie 85 lat. Pontyfikat 264. następcy św. Piotra trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa – po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października – rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu.